Een 38-jarige vrouw uit Strijen is in mei aangehouden door de politie omdat zij ervan wordt verdacht jarenlang online te hebben geshopt op kosten van anderen. Deze nietsvermoedende slachtoffers ontvingen de facturen van haar bestellingen. Het gaat om een bestelwaarde van duizenden euro’s.
Een online oplichter doet bestellingen met jouw gegevens en neemt de bestelling in ontvangst om deze zelf te houden of door te verkopen, maarjij krijgt de factuur. Duizenden mensen worden slachtoffer van deze vorm van online fraude, ook wel bestelfraude genoemd, meldt de politie op zijn website.
Dit meldt de politie
De verdachte deed vermoedelijk jarenlang bestellingen bij verschillende webshops op andermans naam en gebruikte de betaaloptie ‘achteraf betalen’. Ook paste de vrouw het afleveradres vlak voor levering aan naar een afhaalpunt. Hier haalde zij zelf het pakket op en de rekening ging naar het slachtoffer.
Een PostNL-medewerker van de afdeling Fraudepreventie ving een aantal verdachte signalen op en ging op onderzoek uit. Hieruit bleek dat de vrouw bij slechts één webshop in een jaar tijd al voor zestienduizend euro aan spullen had besteld. Het onderzoek loopt momenteel nog steeds, dus het totale bedrag van de jarenlange online oplichting is nog onbekend.
Deze tips geeft de politie als je slachtoffer bent geworden
Neem contact op met de desbetreffende webshop en laat weten dat jij niets hebt besteld en dat jouw gegevens zijn misbruikt, adviseert de politie op zijn website. Ontvang je onbekende acceptgiro’s of facturen, negeer deze dan niet en neem direct contact op met de afzender. Heb je goederen ontvangen die je niet hebt besteld, stuur deze dan meteen terug en doe altijd aangifte bij de politie.