‘Voorkom beslaglegging door de Belastingdienst en betaal vandaag’, sms’en oplichters

Frauduleuze sms namens de Belastingdienst

Oplichters geven je via een phishing-sms de indruk dat je een openstaande schuld hebt en deze vandaag nog moet betalen om beslaglegging te voorkomen. 

Om te voorkomen dat de Belastingdienst beslag laat leggen op je geld of eigendommen, zou je zogenaamd vandaag nog via de link in de sms het geld moeten betalen. Hoewel bovenin de sms ‘Belastingdienst’ staat en je persoonlijk wordt aangesproken, zijn er verschillende signalen waaraan je kunt herkennen dat het om online oplichting gaat. 

Beslaglegging door de Belastingdienst 

Zo wordt via de sms gedreigd met beslaglegging door een gerechtsdeurwaarder als je niet vandaag betaalt. Zo’n dwingende toon is kenmerkend voor smishingberichten. Bovendien is de valse sms verstuurd door een willekeurig 06-nummer en leidt de link  niet naar de officiële website van de Belastingdienst. 

Zo weet je dat deze Belastingdienst-sms nep is

De Belastingdienst waarschuwt op haar site dat zij nooit een sms stuurt met het verzoek een openstaande belastingschuld te betalen. Het overheidsorgaan zal bovendien nooit vragen om via een link te betalen. Je ontvangt altijd een schriftelijk bericht over eventueel openstaande bedragen, meldt de Belastingdienst bovendien. 

Toch op de link geklikt?

Dit kun je doen:

  • Heb je gerichte vragen of ondersteuning nodig? Neem dan contact op met de Belastingdienst.

  • Voer een virusscan uit in verband met mogelijke malware.

  • Wijzig eventueel ingevoerde wachtwoorden en zet gelijk, waar mogelijk, je tweestapsverificatie aan.

  • Neem contact op met je bank of creditcardmaatschappij indien je bankgegevens hebt gedeeld of geld hebt overgemaakt.  

Meer alerts.

Download de app

En blijf op de hoogte van de meest actuele alerts!