Valse ABN AMRO-berichten in omloop over jouw betaalpas, bankgegevens en ongeautoriseerde toegang
Ben jij klant van ABN AMRO? Wees dan extra alert. Onze Opgelicht?!-redactie ontvangt namelijk de laatste tijd veel meldingen van phishingberichten namens de bank.
De valse berichten gaan over verschillende onderwerpen. Zo maken oplichters je in een van de mails wijs dat je betaalpas is verlopen en je een nieuwe pas moet aanvragen. Dit kost 24,99 euro, maar als je meedoet aan het recycleprogramma is het zogenaamd gratis.
In andere berichten wordt beweerd dat er een verdachte inlogpoging uit Duitsland of België heeft plaatsgevonden. Als jij deze inlog niet herkent, zou je moeten bellen naar ‘030 8081921’, ‘0853697185’ of ‘+31 1308081921’. Deze telefoonnummers zijn vals.
Weer andere berichten gaan over een automatische afschrijving van 742,99 euro of een onverwachte bijschrijving van 65,45 euro. Hoewel de insteek verschilt, hebben alle berichten één ding gemeen: je moet op valse links klikken. Klik nergens op en voorkom dat je geld of gegevens in verkeerde handen vallen.
Zo herken je een echt ABN AMRO-bericht
De phishingberichten bevatten valse links als ‘https://t.co/tor7fii2Wz’ en worden verstuurd door vage mailadressen als ‘[email protected]’. Trap er niet in.
De bank geef op haar website de volgende tips om echte ABN AMRO-berichten te herkennen:
ABN AMRO vraagt nooit om via een link in een mail of sms direct in te loggen in de bank-app of in Internet Bankieren.
Mailadressen van ABN AMRO eindigen altijd op ‘@nl.abnamro.com’. Wees alert op spoofing.
Legitieme links in een mail van ABN AMRO beginnen met ‘https://www.abnamro.nl’.
Twijfel je over een ontvangen bericht? Log dan zelf in op je ABN AMRO-account via de officiële app of website. Controleer daar welke berichten voor je klaarstaan. Je kunt ook contact opnemen met de klantenservice van ABN AMRO.
O nee, op de link geklikt?
Dit kun je doen:
Heb je vertrouwelijke informatie gedeeld, geld overgemaakt of iets gedownload? Bel naar het noodnummer van ABN AMRO en verwijder wat je hebt gedownload.
Als je alleen op de link hebt geklikt hoeft er niet altijd iets aan de hand te zijn. Wel is het mogelijk dat er malware op je apparaat is geïnstalleerd. Voer daarom voor de zekerheid een virusscan uit.
Verander eventueel ingevoerde wachtwoorden en zet waar mogelijk je tweefactorauthenticatie aan.
