Nepmail VodafoneZiggo: ‘Jouw modem wordt om 23:00 uur gedeactiveerd’
De Opgelicht?!-redactie krijgt veel nepmails doorgestuurd namens ‘VodafoneZiggo Systeembeheer’. Je internettoegang zou binnen 4 uur worden beperkt.
De mail is zogenaamd de laatste kennisgeving vóór deactivering van jouw internettoegang. In het phishingbericht staat dat je ‘ondanks meerdere herinneringen’ de openstaande vordering van 89,94 euro nog niet hebt betaald. Daar zou ook nog eens 45 euro aan extra kosten bij komen. De reden hiervoor is onbekend.
Geen internet meer?
“Bij het uitblijven van betaling wordt uw hardware (Modem/Router) op afstand geblokkeerd en wordt uw BKR-registratie negatief beïnvloed", staat in de mail. Maak je alleen geen zorgen voor deze zogenaamde schuld of dat je internettoegang binnen 4 uur wordt beperkt, want dit is nep.
Valse mail namens VodafoneZiggo
Kenmerken die op phishing wijzen
De mail wordt verzonden vanaf onbekende mailadressen zoals ‘[email protected]’. Dit mailadres wordt niet gebruikt door telecomprovider VodafoneZiggo. Bovendien ontbreken het officiële logo, de bijbehorende huisstijl én bevat de mail een onpersoonlijke aanhef.
Daarnaast leidt de link in het bericht naar vage, onveilige websites waarvan de url begint met ‘http://log.sharkli.pl/wpygdHMMK’. Laat je dus niet onder druk zetten om op de link te klikken en te betalen, want jouw geld en gegevens komen in verkeerde handen terecht.
O nee, toch geklikt?
Dit kun je doen:
Neem contact op met VodafoneZiggo als je inloggegevens hebt ingevoerd of twijfelt aan de betrouwbaarheid van een bericht.
Indien je hebt ingelogd, verander dan ook je wachtwoord en stel waar mogelijk tweestapsverificatie in.
Neem contact op met je bank of creditcardmaatschappij indien je bankgegevens hebt gedeeld.
Als je alleen op de link hebt geklikt is er geen directe reden tot paniek. Wel bestaat de kans dat je apparaat is geïnfecteerd met malware. Voer daarom een virusscan uit.
