Het regent op de redactie van Opgelicht?! weer klachten over slotenmakers. Veel mensen hebben pech en krijgen een malafide ondernemer aan de deur. Wat overblijft is een torenhoge rekening, soms vergezeld van agressief gedrag en met een beetje pech ook nog schade aan de deur. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) komt in actie tegen deze slotenmakers.
Om de kans kleiner te maken dat je als consument in deze val loopt als je jezelf hebt buitengesloten treedt de ACM op. Vorige week werd al bekend dat Google de advertentiemogelijkheid voor slotenmakers voor onbepaalde tijd heeft opgeschort. Opgelicht?! toonde daags daarvoor aan dat veel slotenmakers gebruik maken van clickfarms om advertentietegoed van bona fide adverteerders weg te klikken zodat zij met hun malafide ondernemingen bovenaan komen te staan.
Gerbrick Kozijn vertelt: 'De ACM zet een brede aanpak in tegen slotenmakers omdat problemen op verschillende plekken in de keten spelen. Denk aan bedrijven die klanten werven voor slotenmakers. Deze hebben we opgedragen te stoppen met doorverwijzen. Daarnaast zijn websites en telefoonnummers uit de lucht gehaald en zijn Google-advertenties van onbetrouwbare slotenmakers verwijderd. Naar een aantal specifieke partijen doet de ACM nog onderzoek. Hieruit kunnen boetes of lasten onder dwangsom volgen.'
De ACM werkt hierin samen met politie, het Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid (CCV) en buitenlandse toezichthouders. Via de website van ConsuWijzer kun je tips vinden over hoe je een goede slotenmaker herkent, maar ook van een betrouwbare loodgieter, ongediertebestrijder of lekdetectiebedrijf. Dezelfde onbetrouwbare partijen zijn namelijk ook in deze branches actief.
Ook Opgelicht?! besteedde al veelvuldig aandacht aan deze problematiek.
- Loodgieter of slotenmaker nodig? Vertrouw niet blind op de eerste Google-zoekresultaten
- Nationaal netwerk malafide slotenmakers blootgelegd
- Malafide ontstoppingsmonteurs: torenhoge rekeningen en geen service
- Wespenbestrijders lopen in de val en reageren als door een wesp gestoken
- Onbetrouwbare ongediertebestrijders: trap er niet in!