Als eerste toegang tot nieuwe en populaire Pokémon-kaarten? Bij ‘catchemall.eu’ vind je een breed assortiment aan producten. Koop hier alleen niet, waarschuwt de politie.
Wil je Pokémon-kaarten? Bij ‘catchemall.eu’ vind je zowel populaire sets als zeldzame kaarten, zoals Raichu, Mew of Charizard. Voor de echte verzamelaars is er van alles: van een elite trainer box en booster bundel tot surprise box en prismatic evolutions stickers. Je vindt het allemaal bij ‘catchemall.eu’.
Nepbeloftes om je vertrouwen te winnen
Op de website staan uitspraken als: ‘Met jarenlange ervaring in de Pokémon-community zijn wij dé experts die je kunt vertrouwen’ en ‘We waarderen elke klant en elke interactie, en we kijken ernaar uit om samen met jou de wereld van Pokémon verder te verkennen’.Van deze claims is alleen niets waar. De politie ontving meerdere aangiftes van gedupeerde klanten en deed verder onderzoek.
Koop je Pokémon-kaarten niet hier: dit blijkt uit politieonderzoek
Dit kwam er uit het onderzoek van het Landelijk Meldpunt Internet Oplichting (LMIO) van de politie:
- Er is aangifte gedaan bij de politie met het verzoek tot strafrechtelijke vervolging.
- Op de website wordt geen btw-nummer vermeld.
- Er wordt misbruik gemaakt van een KvK-nummer.
- Op de website wordt misbruik gemaakt van een bezoekadres, vestigingsadres of postadres.
- Uit aangiftes komt naar voren dat slachtoffers producten na betaling niet geleverd hebben gekregen.
- Op de website worden producten verkocht die onder de marktwaarde zijn geprijsd, te mooi om waar te zijn.
- De website is zeer recent geregistreerd, maar suggereert al langer te bestaan.
- De whois-gegevens van de domeinnaam worden misbruikt.
- De klantenservice reageert niet op vragen of opmerkingen van slachtoffers.
Pokémon-webshop ‘catchemall.eu’ is opgenomen op de zwarte lijst van malafide handelspartijen van het LMIO en de host is verzocht om passende maatregelen te nemen tegen de website.
Toch Pokémon-merchandise besteld?
Je bent niet de enige, bestellen bij foute webshops gebeurt vaker dan je denkt. Wees dus niet te hard voor jezelf. Doe wel zo snel mogelijk aangifte bij de politie, als je bij een foute webshop hebt besteld, ook bij twijfel aan de betrouwbaarheid van de webshop. De politie kan namelijk pas optreden tegen een valse webshop bij drie of meer meldingen. Daarnaast is aangifte doen noodzakelijk om in aanmerking te komen voor een mogelijke terugbetaling via de bank, mits je aan de voorwaarden voldoet. Vermoed je dat een webshop malafide is? Meld dit bij de Opgelicht?!-redactie.
Opgelicht?! garandeert niet de volledigheid van de webshop alert. Webshops waarover geen alert wordt gegeven, zijn niet per definitie betrouwbaar. Opgelicht?! is dan ook niet aansprakelijk voor de gevolgen van aankopen bij malafide webshops. Gaat dit over jouw webshop en heeft u vragen over dit bericht of ben je van mening dat het niet klopt? Neem dan contact met ons op.